Ten serwis używa plików cookies - zobacz szczegóły. Korzystanie z Serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie cookie.

Fedmed Kraków - leczenie i rehabilitacja kręgosłupa metodą FED

O nas

Gabinet FEDMEDFedmed to zespół wykwalifikowanych lekarzy i fizjoterapeutów. Dla Państwa potrzeb dobieramy indywidualne programy rehabilitacyjne dostosowane do rodzaju schorznia. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w naszej poradni, przeprowadzamy dokładny wywiad oraz obiektywne badanie diagnostyczne. W oparciu o wynik badania określamy problem i tworzymy plan terapii.

W rehabilitacji podchodzimy do organizmu jak całości i wybieramy leczenie kompleksowe. Efekty naszej terapii z pacjentem osiągamy dzięki świetnie wyszkolonej kadrze terapeutycznej, stosującej uznawane na wszystkich kontynentach nowoczesne i sprawdzone metody rehabilitacyjne: PNF, Terapia Manualna, Kinesiology Taping, McKenzie.

Nasza poradnia specjalizuje się w leczeniu skoliozy u dzieci i młodzieży innowacyjną metodą FED. Metoda ta określona przez twórcę Prof. Santosa Sastre Fernandeza jako „trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jednoczesnym jego wydłużeniu i derotacji” daje możliwość bezoperacyjnego leczenia poważnych deformacji i znacznego zmniejszenia skrzywienia kręgosłupa. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dobranym programem terapii dla każdego pacjenta. Stosowana przez nas rehabilitacja opiera się na świadomym i czynnym udziale pacjenta w wykonywaniu ćwiczeń. Głównymi celami terapii jest likwidacja powstałych napięć i zaburzeń równowagi mięśniowo-powięziowej, a także odbudowanie prawidłowych nawyków ruchowych. Bardzo ważne w procesie korygowania postawy ciała jest również uświadomienie pacjentowi patologicznych nawyków dnia codziennego i nauka przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Tylko takie działanie przynosi najlepsze efekty terapeutyczne.

W naszym centrum dokładamy wszelkich starań, aby pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Świadczymy nasze usługi z pasją oraz stale podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i poznając najnowsze metody fizjoterapeutyczne.