O nas

Fedmed to miejsce, gdzie otrzymacie Państwo profesjonalną pomoc i wsparcie wykwalifikowanych lekarzy i   fizjoterapeutów, których codzienna praca koncentruje się na pomocy dzieciom z wadami postawy, skrzywieniami kręgosłupa oraz pacjentom z problemami i dysfunkcjami narządu ruchu

Dla Państwa potrzeb dobieramy indywidualne programy rehabilitacyjne dostosowane do rodzaju schorzenia. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w naszej poradni, przeprowadzamy dokładny wywiad oraz obiektywne badanie diagnostyczne. W oparciu o wynik badania określamy problem i tworzymy plan terapii.

W rehabilitacji podchodzimy do organizmu jako całości i wybieramy leczenie kompleksowe. Efekty naszej terapii z pacjentem osiągamy dzięki świetnie wyszkolonej kadrze terapeutycznej, stosującej uznawane na wszystkich kontynentach nowoczesne i sprawdzone metody rehabilitacyjne: PNF, terapia powięziowa, terapia manualna, kinesiology taping.

Nasza placówka specjalizuje się w leczeniu wad postawy, skrzywień kręgosłupa, w tym skoliozy, lordozy oraz kifozy u dzieci i młodzieży. Stosujemy najnowsze dostępne  metody rehabilitacyjne, a także wspieramy się  innowacyjną metodą FED. Metoda ta określona przez twórcę prof. Santosa Sastre Fernandeza jako „trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jednoczesnym jego wydłużeniu i derotacji” daje możliwość bezoperacyjnego leczenia poważnych deformacji i znacznego zmniejszenia skrzywienia kręgosłupa. Zajęcia prowadzone są indywidualnie dobranym programem dla każdego pacjenta. Stosowana przez nas rehabilitacja opiera się na świadomym i czynnym udziale pacjenta w wykonywaniu ćwiczeń. Głównymi celami terapii jest likwidacja powstałych napięć i zaburzeń równowagi mięśniowo-powięziowej, a także odbudowanie prawidłowych nawyków ruchowych. Bardzo ważne w procesie korygowania postawy ciała jest również uświadomienie pacjentowi patologicznych nawyków dnia codziennego i nauka przyjmowania prawidłowej postawy ciała. Tylko takie działanie przynosi najlepsze efekty terapeutyczne.

W naszym centrum dokładamy wszelkich starań, aby pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Świadczymy nasze usługi z pasją oraz stale podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i poznając najnowsze metody fizjoterapeutyczne.